Video from CACIB in Minsk will be added next week

22 november. CAC in Moscow, judge Lakatosh.

Gelingen Legenda Rocka (Nois Epoha Rockfeller +Hillary Zvezda Gelingen)-BOB puppy

Chesterfield (Nois Epoha Rockfeller + Heily Hollywail)-CAC, BOB

CACIB in Minsk (Belarus) Judge Manja.

Epoha Kurabo Zarnitsa Nettl Greit  (Ferdinan Newcomer + Undina Walky)-BOB Junior, Junior Belarus Champion

Art Platinum Plasma Solaris (Nois Epoha Rockfeller +Istreliya)- 2 ex in intermediate class

Art Platinum PR Nettl Greit-1 ex in open class, CAC. Pepper is Champion of Belarus

Puppies out of Int Ch Epoha Kurabo Esenin and Int Ch Britle Bamby Alarm Beskyd  are growing:) More info is HERE

schnauzer puppies Europe schnauzer puppies in Europe

 

CACIB in Minsk.

21.11.2009
Judge Kislyakov (Belarus)
 обели / Males
 ласс: промежуточный/ Intermediate class
332. AVE CONCORDE TOREADOR, (CH Oakwood Cortaillod Schooner x CH Ave Concorde Fantazia) Ц —ј—, CACIB
 ласс: открытый / Open class
333. ART PLATINUM PR NETTL GREIT (Nois Epoha Rockfeller x Istreliya) Ц 2 ex
334. SIR QASPAR VOM ACHTERPLATZCHEN (Qaspar vom Achterplatzchen x Argenta`s Prima Primadonna) - —ј—
 ласс: чемпионов / Champion class
335. DINAMUNDE TALIVALDIS, „емпион –оссии (Mihan Fagotti x Dinamunde Dolli-Molli) Ц absent
—уки / Females
 ласс: юниоров / Junior class
336. Nettl Greit Palladia Destiny's Gift (Rus Top Rate Big Luciano Nettl Greit x Brenesel) Ц 2ex
337. ALL FOOLS` DAY OF DAIQUINCY (Melvin-Anna v.d. Vanenblikhoeve x Daiquincy-Dream Ze Zahrabske) - 3ex
338. MIINALAAKSON ARGENTINE (CH Argenta`s O`Connor x CH Ferdinan Keshia) Ц —ј—, BOB junior 
 ласс: промежуточный/ Intermediate class
339. AVE CONCORDE TOP MODEL (CH Oakwood Cortaillod Schooner x CH Ave Concorde Fantazia) Ц —ј—, CACIB, BOB
 ласс: открытый / Open class
340. ART PLATINUM PLAZMA SOLARIS (Int.CH Nois Epoha Rockfeller x CH Istreliya) Ц 3 ex
341. INVIDIA DIOS BELLE ARTI (SirQaspar vom Achterplayatzchen x Una Viola D`Argenta) Ц —ј—, R.CACIB
342. TRELS HAKAMADAGELIS (Trels Esquire Frederick x Trels Ziglindagelis) Ц 2 ex
 ласс: чемпионов / Champion class
343. DRONAS DAIRIKA (Trels Zigmundgelis x Dronas Tradizija) Ц 3 ex
344. FERDINAN KESHIA,  (CH Mihan Fagotti x CH Ferdinan Jazetta) - —ј—
345. TRELS JAROSLAVNAGELIS (Trels Esquire Frederick x Trels Gerhildagelis) Ц 2 ex
1241. TRELS SHERI GREY SAIMON (Grey Tetis Saymon Berry x Trels Princessa Gelis) - 3 ex
1242/ AVE CONCORD RITM (Maxandr Elvis Goliath x Ave Concord Fantazia) - absent

 

22.11.2009 
Judge A. Manja (Poland) 
 обели / Males
 ласс: промежуточный/ Intermediate class
329. AVE CONCORDE TOREADOR (CH Oakwood Cortaillod Schooner x CH Ave Concorde Fantazia) Ц absent
 ласс: открытый / Open class
330. ART PLATINUM PR NETTL GREIT (Nois Epoha Rockfeller x Istreliya) - CAC
1188. TRELS SHERI GREY SAIMON (Grey Tetis Saymon Berry x Trels Princessa Gelis) - 2 ex
 ласс: чемпионов / Champion class
331. SIRQASPAR VOM ACHTERPLATZCHEN (Qaspar vom Achterplatzchen x Argenta`s Prima Primadonna) Ц 2 ex R.CACIB
1181. AVE CONCORD RITM (Maxandr Elvis Goliath x Ave Concord Fantazia) Ц —ј—, CACIB, ¬ќ¬
—уки / Females
 ласс: юниоров / Junior class
332. Epoha Kurabo Zarnitsa Nettl Greit (Ferdinan Newcomer x Undina Walky) Ц j—ј—, BOB junior 
333. ALL FOOLS` DAY OF DAIQUINCY (Melvin-Anna v.d. Vanenblikhoeve x Daiquincy-Dream Ze Zahrabske) - ??
334. MIINALAAKSON ARGENTINE (CH Argenta`s O`Connor x CH Ferdinan Keshia) - ??
 ласс: промежуточный/ Intermediate class
335. ART PLATINUM PLAZMA SOLARIS (Int.CH Nois Epoha Rockfeller x CH Istreliya) - 2 ex
336. AVE CONCORDE TOP MODEL (CH Oakwood Cortaillod Schooner x CH Ave Concorde Fantazia) Ц —ј—, R.CACIB
 ласс: открытый / Open class
337. TRELS HAKAMADAGELIS (Trels Esquire Frederick x Trels Ziglindagelis) Ц 2 ex
338. TRELS JAROSLAVNAGELIS (Trels Esquire Frederick x Trels Gerhildagelis) Ц —ј—, CACIB
 ласс: чемпионов / Champion class
339. A`DOLORES LI (CH Garvard Grandioso Barbe La Gris x Agata) Ц 3 ex
340. INVIDIA DIOS BELLE ARTI (SirQaspar vom Achterplayatzchen x Una Viola D`Argenta) - —ј—
341. FERDINAN KESHIA (CH Mihan Fagotti x CH Ferdinan Jazetta) Ц 2 ex

Video from 22.11

Males open class-Art Platinum PR and Trels Sherry Grey Simon

 

Females juniors-Epoha Kurabo Zarniza, All Fool's Day of Daiquincy and Miinalaakson Argentine

Best male competition-Sir Quaspar v Achterplatzchen and Ave Concorde Ritm

Best female competition